KAMUOYUNA DUYURU

Ekol Grup Şirketleri, 1999 yılında kurulmuş olup, Türkiye genelinde 9 Bölge Müdürlüğü, 81 il, 585 ilçede toplam 7000 çalışanı ile, hizmet sektöründeki ticari faaliyetlerine; güvenlik, entegre tesis yönetimi, temizlik, teknik eğitim, elektronik, savunma, yazılım ve teknoloji alanlarında toplam 11 şirketi ile Türkiye’de ve yurt dışında yerli ve milli firma olarak 23 yıldır hizmet vermektedir. 

SADAT A.Ş. ise Türk Silahlı Kuvvetleri’nden emekli olmuş subay ve astsubaylardan oluşan, savunma sanayi eğitim hizmetleri ve müşavirlik hizmetleri veren anonim bir şirket olarak 2012 yılında kurulmuştur. SADAT A.Ş.’nin Ekol Grup Şirketleri ile herhangi bir ortaklığı ve organik bağı bulunmamaktadır. Ekol Grup Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Doç. Dr. Mehmet Naci Efe, kuruluş aşamasında SADAT A.Ş.’ye ortak olmuş, 2022 yılında yönetim kurulu üyeliğinden ve şirket ortaklığından hisselerini devrederek ayrılmıştır.

EKOL Grup Şirketleri, Sn. Doç.Dr. Mehmet Naci Efe tarafından 1999 tarihinde kurulmuş olup SADAT A.Ş. ise Ekol Grup Şirketleri’nden 13 yıl sonra kurulmuştur. Kaynağı belirsiz, tutarsız ve tamamen karalama odaklı olarak kamuoyunda ve çeşitli medya platformlarında iddia edildiği gibi SADAT A.Ş. ve Ekol Grup Şirketleri arasında herhangi bir illiyet bağı yahut hiyerarşik bir ilişki bulunmamaktadır. 

Çeşitli medya platformlarında kaynağı belirsiz, kötü niyetli, mesnetsiz ve iftira niteliğine haiz paylaşımlar sonucu, Ekol Grup Şirketleri bünyesinde bulunan 7000 personelin, kurumsal müşterilerinin, iş ortaklarının, tedarikçilerinin ve yüzlerce paydaşının daha fazla yıpratılmaması adına Sn. Doç.Dr. Mehmet Naci Efe, SADAT A.Ş.’de bulunan hisselerinin tamamını 25 Kasım 2022 tarih ve 10712 sayılı (Sayfa 583) Ticaret Sicil Gazetesi yayım içeriğinde görüleceği üzere devir etmiştir.

Sn. Doç.Dr. Mehmet Naci Efe, 1999 tarihinden günümüze kadar sürdürdüğü Ekol Grup Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine fiilen devam etmektedir. 
                                                                                                                                           
 Kamuoyuna saygıyla duyurulur.