Genel Müdür Mesajı

     İnsanlık tarihi boyunca en önemli ihtiyaçlardan biri olarak görülen Güvenlik İhtiyacı, Maslow Teorisi (1943) ve İhtiyaçlar Hiyerarşisinde Fizyolojik İhtiyaçlardan sonra ikinci basamak olarak öngörülmüştür. Güvenlik İhtiyacı (kendini, ailesini ve sevdiklerini güven içerisinde hissetme) 21. Yüzyılda daha da ihtiyaç duyulan ve neredeyse fizyolojik ihtiyaçlarla eşit hale gelen bir boyuta ulaşmıştır.
     Bu bağlamda, 24 yıl önce güvenlik ihtiyacına cevap verme adına EKOL GRUP GÜVENLİK olarak yola çıkılmış, başlangıçta Kurucusu ve hali hazırda Yönetim Kurulu Başkanı olan Sn. Doç.Dr. Mehmet Naci EFE ile birlikte, sadece 7 kişilik bir güvenlik ekibi ile İstanbul’da hizmet verilmeye başlanılmıştır. 2023 yılına gelindiğinde ise; Türkiye genelinde 9 bölge (İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa, Akdeniz, Çukurova, Ege, İç Anadolu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Marmara, Karadeniz Bölge Müdürlüğü) yapılanması, 81 il temsilcisi ve 175 kişilik güçlü yönetim kadrosu ile teşkilatlanmasını maksimum düzeye çıkarmış, 81 il 585 ilçede 7.500 çalışanı ile hizmet sektöründe zirveye ulaşma vizyonuyla, yüzde yüz yerli sermaye ve halen ilk Kurucusu ile yoluna emin adımlarla devam etmektedir.
     Değer Temelli Müşteri ve Hizmet Anlayışına göre faaliyetlerini icra eden Ekol Grup, “verdiği hizmetler ile rakiplerinin hizmetleri karşılaştırıldığında; müşterilerin beklentilerini ve gereksinimlerini de aşarak onları mest edecek iş deneyimlerini sürekli olarak müşterilerine yansıtmayı benimseyen stratejik bir hizmet anlayışına ve farkındalığına” sahip olduğundan, artık yeni iş kapısı arayan değil, tercih edilen Firma haline gelinmiştir.
     Sektör ayrımı yapılmaksızın, ihtiyaç duyan işletmelere özel güvenlik hizmeti ve güvenlik danışmanlığı hizmetinin yanı sıra; Temizlik, Teknik, Elektronik, Entegre Tesis Yönetim ve Hizmeti, Eğitim, Danışmanlık, Diğer İşçilik Hizmetleri, Servis, Park, Bahçe, Peyzaj, İSG, İnsan Kaynakları, Bordrolama, Teşvik Hizmetleri, Poligon/Atış vb. gibi hizmetlerin tamamı sunulmaktadır. Ülkemizin her köşesinde hizmet verildiği gibi, yurt dışında da benzer hizmetler verilmektedir.
     Kurulduğu günden bu yana, sektörün ve müşterilerin ihtiyaçlarını yakından takip eden Ekol Grup, minimum maliyet, maksimum verim ve etkinlik anlayışı ile fark yaratmaya çalışmış olup, aynı anlayışla çalışmaya devam etmektedir. Gerek müşterilerimiz, gerekse çalışanlarımızla karşılıklı sevgi, saygı ve gönül bağı anlayışına dayalı güçlü bir aidiyet ortamı oluşturulmuştur.
     Kısa vade ve günü kurtarma anlayışından ziyade, orta ve uzun vadeli stratejik planlama anlayışına sahip olan Ekol Grup Şirketleri, bu güne kadar olduğu gibi, önümüzdeki dönemlerde de müşterilerine her zamankinden daha yakın olacak, gereksinimlerine anında çözüm üreterek maksimum düzeyde memnuniyetlerini sağlayacaktır. Ekol Grup’u bugünlere taşıyan tüm çalışma arkadaşlarımla birlikte; yenilikçi, sürdürülebilir ve dijitalleşme anlayışını benimseyen vizyon, duruş ve bakış açımızla, başarılarımızın artarak devam edeceği ve Türkiye’nin lider konumunda olan ve tercih edilen Firması olmayı sürdüreceğine olan inancım tamdır.