EMAIL ADRESİMİZ[email protected]
TELEFON NUMARAMIZ444 9 881
ÇALIŞMA SAATLERİMİZ7 gün / 24 saat

Zemin Cilalama

ZEMİN CİLALAMA

Farklı alanlarda farklı etkilere sahip olan zemin cilalamanın amacı, ev ve iş yeri zeminlerinin parlaklığını ve görüntüsünü sağlamakla birlikte zeminin zaman içinde kazandığı kayganlığı da yok etmektir.

Sektördeki hizmet anlayışını profesyonel temeller üzerine kurmuş olan MNE Temizlik`in zemin cilalama konusunda iki yöntemi vardır: 

Bunlardan birincisi mermer ve traverten gibi kalsiyum karbonat içerikli, el değmemiş taşlarda kullanılan cilalama yöntemidir. Kristalize cilalama yöntemi adı verilen bu yöntem nispeten daha zor ve zahmetli bir yöntem olmakla beraber zeminin sağlamlığı ve parlaklığını ön plana çıkarır. Üstelik zeminin bakımını daha da kolaylaştırır.

Bu yöntem ile yapılan cilalamanın ömrü kullanım yoğunluğuna göre değişse de evler için 3, iş yerleri içinse 1 yıl olarak belirlenmiştir. 

Diğer cilalama yöntemi ise polimer bazlı cilalar kullanılarak gerçekleştirilir. Bu tür cilalar, kendiliğinden parlaklığa sahip olduğu için herkes tarafından yapılabilmektedir.

Kristalize cilalamaya kıyasla daha az bir ömre sahip olan polimer cilalama yöntemi, PVC zeminler için kullanılan tek yöntem olma özelliğine de sahiptir. MNE Temizlik, ev ve iş yerinizin zemin yapısına göre gereken yöntemi ve malzemeyi belirleyerek zemin cilalama hizmetini mükemmel şekilde yerine getirir.