EMAIL ADRESİMİZ[email protected]
TELEFON NUMARAMIZ444 9 881
ÇALIŞMA SAATLERİMİZ7 gün / 24 saat

Yenileme Eğitim Kimlik Kartı İşlemleri

ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK KARTI YENİLEME EĞİTİMİ

Özel Güvenlik Temel Eğitimi`ni tamamlayıp T.C. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı Özel Güvenlik Kurumları Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen özel güvenlik sınavında başarılı olarak adına Özel Güvenlik Eğitim Sertifikası düzenlenmiş olan özel güvenlik görevlisi adayları Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartı (Çalışma İzin Belgesi) edindikten sonra özel güvenlik görevlisi olarak çalışabilirler.

Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartı başvurusu, resmi ikametgâhın bulunduğu ildeki İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü`ne (ikamet yeri Jandarma bölgesi ise İl Jandarma Komutanlığı`na) yapılacaktır.

Silahlı ve Silahsız Kimlik Yenileme Müracaatı İçin Evrak Listesi

1- Şahsi Dilekçe* 
2- Yenileme Eğitim Sertifikasının Aslı 
3- Silahsız kimlik kartını silahlı kimlik kartına yükseltme yapanlar için öğrenim durumunu gösterir belgenin aslı ile birlikte fotokobisi.(Diploma, tastikname, öğrenci belgesi vb.)
4- 2 Adet Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu.
5- 2 Adet Resmi Kimlik Fotokopisi. (Üzerinde TC Kimlik Numarası Bulunan Nüfus Cüzdanı, Ehliyet Vb. ) 
6- Kan Grubunu Gösterir Belge Fotokopisi.(Varsa ehliyet fotokobisi olur.)
7- 2 Adet Biometrik Fotoğraf
8- Özel Güvenlik Kimlik Kartı Fotokobisi.
9- Daha önce ehliyet, pasaport, silah ruhsatı almak için dijital ortamda parmak izi verilmiş ise "Parmak izi ve fotoğraf kayıt formu"nun fotokobisi.
10- E-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr adresinden veya Cumhuriyet Savcılıklarından alınan Adli Sicil Belgesi

Sertifikasını/Kimliğini silahsızdan silahlıya çevirenler ruhsat harcı bedeli ödemeyecekler.

Silahsız kimliğini alıp silahlı kimlik almak isteyenler, silahsız kimliğin aslı ve fotokopisine ek olarak (1), (2), (3), (4), (5), (6) ve (8) nolu belgeler ile müracaat edeceklerdir.

Önemli Not:

Evraklarınızı eksiksiz tamamladıktan sonra www.iem.gov.tr adresinden de E-Randevu sisteminden randevu almanız gerekmektedir. Yada www.ekolgrup.com.tr web sitemizden de randevunuzu alabilirsiniz.

- Arşiv araştırma formu bilgisayar ortamında veya daktilo ile doldurulacaktır
- Biometrik fotoğraflar kılık kıyafet yönetmeliğine uygun kıyafetle ön cepheden çekilmiş olacaktır. (Erkekler için sakalsız ve kravatlı olması gerekmektedir.)
- Müracaat evraklarının sıralaması listede belirtilen şekilde yapılarak, tek poşet dosya içerisinde teslim edilecektir
- Teslim edilen evraklardan birer nüsha fotokopi alınarak daha sonra şubemizden kesinlikle evrak talep edilmeyecektir.(Sağlık Raporu, Harç Makbuzu,Sertifika vb.)
- 2008 kasım ayından sonra ehliyet, pasaport ve silah ruhsatı almak için dijital ortamda parmak izi verenler tekrar parmak izi vermemeleri için almış oldukları belge fotokopisi (Ehliyet, Pasaport ve Silah Ruhsatı) veya Parmak İzi Çıktılarından bir nüshasını getireceklerdir
- Dilekçe üzerine mutlaka adres, ev telefonu ve cep telefon numaraları yazılacak.
- Kimliği çıkanların sorgulama işlemi www.iem.gov.tr – özel güvenlik kimlik sorgu link’inden T.C. numarası ile yapılabilecektir.
- Şahsi Dilekçe verecekseniz işlem sonunda hazır olarak yazdırabilirsiniz
- Jandarma bölgesinde ikamet eden şahıslar müracaatlarını İl Jandarma Komutanlığına yapacaklardır