EMAIL ADRESİMİZ[email protected]
TELEFON NUMARAMIZ444 9 881
ÇALIŞMA SAATLERİMİZ7 gün / 24 saat

Temel Eğitim Kimlik Kartı İşlemleri

ÖZEL GÜVENLİK KİMLİK KARTI TEMEL EĞİTİMİ

Özel Güvenlik Temel Eğitimi`ni tamamlayıp T.C. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı Özel Güvenlik Kurumları Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen özel güvenlik sınavında başarılı olarak adına Özel Güvenlik Eğitim Sertifikası düzenlenmiş olan özel güvenlik görevlisi adayları Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartı (Çalışma İzin Belgesi) edindikten sonra özel güvenlik görevlisi olarak çalışabilirler. Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartı başvurusu, resmi ikametgâhın bulunduğu ildeki İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü`ne (ikamet yeri Jandarma bölgesi ise İl Jandarma Komutanlığı`na) yapılacaktır.

Silahlı ve Silahsız Kimlik Müracaatı İçin Evrak Listesi

1- Şahsi Dilekçe* (Randevu Sistemi Veriyor)
2- Temel Eğitim Sertifikasının Aslı ve Fotokobisi
3- Devlet Hastanesiden Alınan Sağlık Kurulu Raporu (Karar kısmında “Silahlı Özel Güvenlik Görevlisi Olur.” İbaresi Olacaktır.)
4- Öğrenim Durumunu Gösterir Belgenin Aslı ile Birlikte 1 Adet Fotokopisi. (Diploma,Tasdikname, Öğrenci Belgesi Vb.)
5- 2 Adet Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu. www.ekolgrup.com.tr adresinde mevcuttur.
6- 2 Adet Resmi Kimlik Fotokopisi. (Üzerinde TC Kimlik Numarası Bulunan Nüfus Cüzdanı,Ehliyet Vb. )
7- Kan Grubunu Gösterir Belge Fotokopisi. (Varsa ehliyet olur)
8- 4 Adet Biometrik Fotoğraf
9- Özel Güvenlik Ruhsat Harcı Ödendi Makbuzu. (Bostancı - Ümraniye Vergi Dairesine Yatırılıyor)
10-E-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr adresinden veya Cumhuriyet Savcılıklarından alınan Adli Sicil Belgesi

Sertifikasını/Kimliğini silahsızdan silahlıya çevirenler ruhsat harcı bedeli ödemeyecekler. Silahsız kimliğini alıp silahlı kimlik almak isteyenler, silahsız kimliğin aslı ve fotokopisine ek olarak (1), (2), (3), (4), (5), (6) ve (8) nolu belgeler ile müracaat edeceklerdir.

Önemli Not:

Arşiv araştırma formu bilgisayar ortamında veya daktilo ile doldurulacaktır. Biometrik fotoğraflar kılık kıyafet yönetmeliğine uygun kıyafetle ön cepheden çekilmiş olacaktır. (Erkekler için sakalsız ve kravatlı olması gerekmektedir.)

Harçlar Vergi dairelerine 9103 nolu Özel Güvenlik Ruhsat Harcı hesabına yatırılacaktır. (2020 yılı için 904,00 TL’ dır.) (Bostancı Vergi Dairesi) Müracaat evraklarının sıralaması listede belirtilen şekilde yapılarak, tek poşet dosya içerisinde teslim edilecektir

Teslim edilen evraklardan birer nüsha fotokopi alınarak daha sonra şubemizden kesinlikle evrak talep edilmeyecektir.(Sağlık Raporu, Harç Makbuzu,Sertifika vb.) 2008 kasım ayından sonra ehliyet, pasaport ve silah ruhsatı almak için dijital ortamda parmak izi verenler tekrar parmak izi vermemeleri için almış oldukları belge fotokopisi (Ehliyet, Pasaport ve Silah Ruhsatı) veya Parmak İzi Çıktılarından bir nüshasını getireceklerdir.

Dilekçe üzerine mutlaka adres, ev telefonu ve cep telefon numaraları yazılacak. Kimliği çıkanların sorgulama işlemi www.iem.gov.tr – özel güvenlik kimlik sorgu link’inden T.C. numarası ile yapılabilecektir.

Sağlık raporlarının üzerinde GÖZ, K.B.B.,NÖROLOJİ,ORTAPEDİ ve PSİKİYATRİ doktorlarının imza ve kaşelerinin bulunması gerekmektedir.