Temel Eğitim Kimlik Kartı İşlemleri

Özel Güvenlik Temel Eğitimi`ni tamamlayıp T.C. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı Özel Güvenlik Kurumları Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen özel güvenlik sınavında başarılı olarak adına Özel Güvenlik Eğitim Sertifikası düzenlenmiş olan özel güvenlik görevlisi adayları Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartı (Çalışma İzin Belgesi) edindikten sonra özel güvenlik görevlisi olarak çalışabilirler.
Özel Güvenlik kimlik başvuru işlemlerinizi E devlet üzerinden yapabilirsiniz.

TEMEL EĞİTİM İÇİN E DEVLET’TEN RANDEVU ALIMI
İşlem sırası aşağıdaki gibidir,
1) Herhangi bir Vergi dairesin’den 990 TL Güvenlik kimlik kartı harç ücreti ödenecek,
2) Halk Bankasının herhangi bir şubesinden 45 TL olan yaka kartı harcını yatırınız
3) Şifreniz ile e-Devletinize giriş yapınız
4) Açılan ana sayfanın arama kısmına (Özel Güvenlik kimlik başvurusu) yazınız
5) Özel Güv. Kimlik başvuruları (YENİ) üzerine tıklayıp sayfayı açınız
6) Açılan sayfanın SAĞ tarafında (Yeni Başvuru) butonu var, üzerine tıklayıp, açılan sayfa da sizden istenilen bilgileri giriniz.
7) Sizden istenilen evraklarda (diploma/Sağlık raporu vb.) eksiklik var ise www.iem.gov.tr adresinden randevu alabilirsiniz.
8) Kimlik kartınıza Eğitim kurumuna verdiğiniz Biometrik resim kullanılacaktır.

Önemli Notlar:
Sağlık raporu barkotlu olmayan veya E devlette eksik evrakı bulunan kursiyer (www.iem.gov.tr) sitesinden randevu alabilir.
Özel Güvenlik ruhsat harcınızı en yakın vergi dairesinden 990 TL olarak yatırabilirsiniz.
Özel Güvenlik yaka kartı için Halkbankasının herhangi bir şubesinden 45 TL olarak yatırmanız gerekmektedir.

NOT: E Devlet başvurularında resim yüklemenize gerek yoktur. Güvelik kimlik kartınızda eğitim kurumuna verdiğiniz Biometrik resim kullanılacaktır.
Sertifikasını Silahsızdan silahlıya çeviren kursiyerler, Vergi dairesine harç ödemeyeceklerdir.
Teslim edilen evraklardan birer nüsha fotokopi alınarak daha sonra şubemizden kesinlikle evrak talep edilmeyecektir.(Sağlık Raporu, Harç Makbuzu,Sertifika vb.) 2008 kasım ayından sonra ehliyet, pasaport ve silah ruhsatı almak için dijital ortamda parmak izi verenler tekrar parmak izi vermemeleri için almış oldukları belge fotokopisi (Ehliyet, Pasaport ve Silah Ruhsatı) veya Parmak İzi Çıktılarından bir nüshasını getireceklerdir.

Dilekçe üzerine mutlaka adres, ev telefonu ve cep telefon numaraları yazılacak. Kimliği çıkanların sorgulama işlemi – özel güvenlik kimlik sorgu link’inden T.C. numarası ile yapılabilecektir.

Sağlık raporlarının üzerinde GÖZ, K.B.B.,NÖROLOJİ,ORTOPEDİ ve PSİKİYATRİ doktorlarının imza ve kaşelerinin bulunması gerekmektedir.

Gerekli evrak listesini buradan indirebilirsiniz.